LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی کودک
کد 32390
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 02 آذر 1401 - 28 ربيع الثاني 1444

به مناسبت روز جهانی کودک، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) پیامی صادر کرد. متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی کودک در سال ۱۹۵۴، به عنوان یک مناسبت جهانی اعلام شد که در ۲۰ نوامبر هر سال برای ارتقای همبستگی و انسجام بین المللی، توسعه آگاهی در بین کودکان جهان و بهبود رفاه آن ها، جشن گرفته می شود. در آن روز، مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلامیه جهانی حقوق کودک را در سال ۱۹۵۹ تصویب کرد و کنوانسیون حقوق کودک در سال ۱۹۸۹ به تصویب رسید.

کودک انسانی حساس است که نسبت به آنچه در اطرافش رخ می دهد، آسیب پذیر است، اما توانایی ابراز وجود و رفع نیازهای خود را ندارد. او در آن مرحله نیاز مبرمی دارد که کسی دستش را بگیرد تا به سلامت از آن شرایط بگذرد، لذا کودکان شاد، تضمین کننده آینده ای روشن و جامعه ای با فضایی امن هستند.

هجوم بزرگسالان به دنیای کودکی و نقض حقوق کودکان با انگیزه طمع و خودخواهی، یکی از بدترین حمله های تجاوزکارانه ای است که جهان شاهد آن بوده و تا به امروز نیز شاهد آن است. باتوجه به پیامدهای فاجعه بار آن که سایه تاریک خود را بر نسل های آینده می افکند، در نتیجه این امر مستلزم آن است که «بزرگسالان» از لحاظ سن، شأن و موقعیت شان در همه نهادها، تصمیم ‌گیری، اقدامات، رفتارها، سیاست‌ ها و برنامه‌ های خود را مورد بازنگری قرار دهند، تا حمایت از کودکان و حفظ حقوق آن ها را در رأس اولویت هایشان قرار دهند، و دنیایی کامیاب براساس محبت، مدارا، معصومیت، صداقت و همبستگی، بسازند. همه اینها، ویژگی ها و مزایایی هستند که فقط در دنیای کودکی وجود دارد و ما آن ها را فقط از فرزندان خود می آموزیم.

در روز جهانی کودک از همگان می ‌خواهیم که با حفظ حریم خصوصی، حفظ حقوق، پرورش دادن آرزوها و محقق کردن رؤیاهای کودکان، کاری کنیم تا دنیایی بهتر برای فرزندانمان بسازیم، همانطور که امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام در یکی از کلمات قصار خود فرموده است: «فرزندان خود را براساس معیارهای اخلاقی خودتان تربیت نکنید، زیرا آنان در زمانی غیر از زمان شما آفریده شده ‌اند».

والله من وراء القصد

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.