LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی به مناسبت رخدادهای دردناک و جنایت ضد بشریِ نیجریه
کد 3945
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 25 آذر 1394 - 4 ربيع الأول 1437
به مناسبت حوادث خونین اخیر نیجریه که به تمام معنا یک جنایت ضد بشری است، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی پیامی به شرح زیر صادر کرد:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خدای متعال می فرماید: «وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ؛ (ای پیامبر) هرگز گمان مبر آنها که در راه خدا کشته شده اند مردگانند، بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند»(آل عمران/169).

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی کشتگان و قربانیان قتل عام اخیر در نیجریه را شهیدانی می داند که نزد خدای منان جای دارند، چراکه به دست مشتی جنایتکار و ستم پیشه ی وابسته به دولت نیجریه ترور شده، از این دنیا کوچ کرده و به سوی خدای متعال پرواز کردند؛ جنایتکارانی که انگیزه و کینه ی مذهبی، آنان را به کشتن ده ها تن از شهروندان بی پناه واداشت و تنها جرم قربانیان این بود که پیرو مذهب اهل بیت علیهم السلام بودند.

نیروهای امنیتیِ نیجریه مرتکب جنایتی شدند که در دهه های گذشته بی سابقه بود، بدین ترتیب که بدون اخطار و هشدار قبلی انبوه شهروندان بی دفاعِ شهر زاریا واقع در شمال این کشور را هدف آتش بازی خود قرار دادند و با خونسردی کامل صدها تن را شهید و مجروح کردند و شمار فراوانی از شیعیان را بازداشت نمودند.

این کشتار بی هیچ تردیدی دخالت سازمان عفو بین المللی را می طلبد، زیرا اما و اگرها و انجام و نتایج آن با یک جنایت ضد بشریِ تمام عیار همسنگی می کند؛ چیزی که پیگرد قانونی دارد. آنچه در این فاجعه چهره نمود از بی ارزش شمردن جان افرادِ بی گناه و زیر پا گذاشتن بی واهمه ی حقوق بشر از سوی جهانیان حکایت دارد که به صورت آشکار چهره ی زشتِ طبیعتِ سرکشان و به بازی گرفته شدن بی رحمانه ی جان شهروندان را به نمایش می گذارد.

این بنیاد همچنین از سازمان عمل اسلامی و تمام سازمان های حقوق بشری و انسانی می خواهد درباره ی این کشتار فجیع و خونین تحقیق کرده، نتایج تحقیقات خود را به جهان و افکار عمومی ارائه دهند تا مرتکبان این جنایت رسوا شوند و از سوی جامعه ی جهانی و جامعه ی قضایی تحت پیگرد قرار گیرند.

برای بازماندگان شهیدان این جنایت، صبر و شکیبایی و مجروحان آن شفای عاجل از خدای منان مسئلت داریم، حسبنا الله ونعم الوکیل.
 
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.