LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان جنگ جهانی دوم
کد 44961
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 18 اردیبهشت 1403 - 28 شوال المكرّم 1445

به مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان جنگ جهانی دوم سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله) پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَثَّ مِنْهُمَا رِجَالًا كَثِيرًا وَنِسَاءً وَاتَّقُوا اللَّهَ الَّذِي تَسَاءَلُونَ بِهِ وَالْأَرْحَامَ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلَيْكُمْ رَقِيبًا؛ ای مردم، از [مخالفت با فرمان های] پروردگارتان بپرهیزید، آنکه شما را از یک تن آفرید و جفتش را [نیز] از [جنس] او پدید آورد و از آن دو تن، مردان و زنان بسیاری را پراکنده و منتشر ساخت. و از خدایی که به نام او از یکدیگر درخواست می کنید، پروا کنید و از [قطع رابطه با] خویشاوندان بپرهیزید. یقیناً خدا همواره بر شما حافظ و نگهبان است».

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» همگام با نهاد بین المللی سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی حقوق بشر در سراسر جهان، مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان جنگ جهانی دوم را گرامی می دارد و از این فرصت برای ارسال پیام به رهبران و حاکمان نظام های سیاسی بین المللی، به ویژه رهبران قدرت های بزرگ، استفاده می کند.

 این مناسبت در شرایط استثنایی، فوق ‌العاده خطرناک و پیچیده، به ‌ویژه با گسترش بی ‌سابقه درگیری‌های مسلحانه ناشی از جنگ‌های مستقیم یا نیابتی در سراسر جهان فرا رسیده است و صحنه جنگ ‌های بزرگی که جهان در قرن گذشته شاهد آن بود را به یاد ما می ‌آورد.

این سازمان بر این باور است که این موضوع دلیلی برای اتخاذ یک موضع قاطع بین المللی برای کاهش تهدیدات جهانی حاکم بر ملت ها است و برای دور نگه داشتن یک جنگ خونین و در حال گسترش که نه چيزى باقى مى ‌گذارد و نه چيزى را رها مى‌ كند، ضرورت دارد که بررسی همه جانبه سیاست ها و درگیری های موجود، انجام گیرد.

 تهدید های بی ‌سابقه‌ ای که به دلیل جنگ تمام مردم جهان با آن مواجه هستند تهدیدی برای بشر به شمار می روند و خدای ناکرده اگر جنگ در گیرد هزینه و عواقب فاجعه بار پیش بینی نشده ای را در پی خواهد داشت.

 از این رو، این سازمان از تمامی ارگان ها، سازمان ها و طرف های فعال در جامعه بین المللی، به ویژه کشورهای بزرگ متمدن، می خواهد که برای مقابله با بحران های در حال ظهور، اقدام موثری انجام دهند، و به سمت ارجحیت قدرت منطق بر منطق زور در عرصه بین الملل پیش بروند و از طرف ها و مخالفان بخواهند بر گفتگو و تفاهم تکیه کنند و از جنگ های تاریخی که در دوران جنگ جهانی دوم بشر را خسته کرده بود، عبرت بگیرند، والله ولي التوفيق

 

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن