LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
سازمان جهانی نفی خشونت بی اعتنایی دستگاه دولتی عراق به جان مردم بی دفاع این کشور را محکوم کرد
کد 4862
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 04 اسفند 1395 - 24 جمادى الأولى 1438
در پی عملیات تروریستی جنایتکاران که اخیراً در شهرهای عراق رخ داد و خون بی گناهانی را ریخت، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد. این بیانیه به شرح زیر است:

با درد و اندوه فراوان، سازمان جهانی نفی خشونت، خبر کشتار و ویرانگری ناشی از اقدام های تروریستی و خونین را دریافت کرده است. جنایت هایی که به دست گروه های شب پرستِ نورستیز که در عراق لانه کرده اند، رقم خورده است.

این سازمان بی توجهی و سهل انگاری دولت عراق نسبت به آن چه در این کشور رخ می دهد و به مرحله بی اعتنایی به جان ها و خون های پاک ملت عراق رسیده است را به شدت محکوم می کند.

همان طور که جهانیان شاهد هستند، انفجارهای خونین و ویرانگر به صورت تقریباً روزانه در بغداد رخ می دهد و جان صدها شهروند را می ستاند، اما هیچ نیرو و عدالتی آنان را از جنایتشان باز نمی دارد و هیچ اقدام مفید و کارآمدی از مسئولان رسمیِ تأمین کننده ی امنیت کشور صورت نمی گیرد.

آن چه همه روزه در عراق رخ می دهد، از فروپاشی امنیت در همه ی عرصه ها حکایت دارد که تروریست ها، انسان ها و دارایی شان را به آسانی هدف جنایات خود قرار می دهند. امری شک برانگیز که محکوم کردنِ تدابیر امنیتی در عراق را به همراه دارد و به تحقیقات جامع فرا می خواند. به این امید که خونریزیِ پیاپی و بی وقفه متوقف شود.

سازمان جهانی نفی خشونت از دولت عراق می خواهد که به مسئولیت قانونی و شرعی خود در حفظ امنیت شهروندانِ عراق در داخل و خارج کشور پایبند باشد و بدان عمل کند و همچنین می خواهد که دولت این کشور با گام های بارز و آشکار در راه حفظ جان مردم و برخورد مقتدرانه و کارآمد با دسته های تروریستی و جریان های داخلی و خارجیِ حامی تروریسم برخورد نماید.

این سازمان، با ادامه داشتن روند فعالیت های تروریست ها، دولت عراق را مسئول این همه کشتار می داند و بر ضرورت بازخواست هر کسی که نسبت به جان و حرمت و کرامت ملت صبور عراق بی اعتنایی می کند، تأکید دارد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.